Vuante nga astma, mësuesja 46-vjeçare ndërron jetë në spital në Pogradec pasi u dërgua se s'ndjehej mirë! Të afërmit akuzojnë mjekët për mjekim të gabuar, nisin hetimet

46-vjeçarja Anila Bazelli

Një 46 vjeçare, me profesion mësuese, ka humbur jetën në Spitalin e Pogradecit mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se 46-vjeçarja Anila Bazelli vuante nga astma dhe se është dërguar nga familjarët në urgjencë rreth orës 19:00 pasi nuk është ndjerë mirë.

Por më vonë gjendja e saj është përkeqësuar dhe ka ndërruar jetë. Burime bëjnë me dije se familjarët kanë akuzuar mjekët dhe infermierët e urgjencës për mjekim të gabuar.

Trupi i Anila Bazelli, është transferuar në morgun e qytetit, por autopsia do të kryhet nga ekspertë nga Tirana,  nisur edhe nga pretendimet e familjarëve.

Ka qenë prokuroria ajo e cila ka kërkuar ekspertizën nga kryeqyteti për të zbardhur rrethanat e vërteta të vdekjes së mësueses.

 

J.SH./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Toni: 29/09/2021 16:51

  Asma bronkiale eshte semundje e rende mbasi te bllokon frymemarjen

  Përgjigju
 • Loni: 29/09/2021 02:10

  Nuk na thate kur e beri vaksinen e detyruar…??????

  Përgjigju
 • Iris: 29/09/2021 01:21

  Mendoj qe te afermit jane nxituar pak me akuzat ndaj mjekeve.Ka plot figura te njohura ne bote qe kane vdekur nga ataku i astmes,p.sh:Martin Van Buren,Robert Donat,Krissy Taylor,Raxh Kapuri,Harold Dow,etj,per te permendur vetem disa.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

BE-ja me sanksione të reja ndaj Bjellorusisë