Vuçiç: Është shumë e çuditshme që INTERPOL-i lëshoi ​​urdhër-arrest për Radojçiçin

Vuçiç: Është shumë e çuditshme që INTERPOL-i lëshoi ​​urdhër-arrest për Radojçiçin

Aleksandër Vuçiç

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar në lidhje me lajmin se INTERPOL-i ka futur në sistemin e urdhër arrestit ndërkombëtar të gjithë personat e dyshuar që realizuan sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit, ku mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku.

Vuçiç është shprehur i habitur duke thënë se është e pakuptimtë arsyeja e shpalljes në kërkim ndërkombëtar ndaj Milan Radojçiç, ish-nënkryetarit të Listës Serbe në veri të Kosovës.

Presidenti serb ka shtuar se autoritetet bëjnë hetime lidhur me rastin në Banjskë në shtator të vitit të kaluar.

“Është shumë e çuditshme (që INTERPOL-i lëshoi ​​një urdhër për Milan Radojiçiç). Ai nuk është më as nënkryetar i Listës Serbe, por aleat i Vuçiçit. Është pothuajse si Antanta e Vogël, Antanta e Madhe, pra është aleat i Vuçiçit. Sepse ai është aleat i Vuçiçit. çdo gjë ju ka dështuar nëse nuk e keni sulmuar Vuçiçin”, ka thënë Vuçiç në TV Prva.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Bayern Munich mposht 1-0 Arsenalin dhe kalon në gjysmëfinale! Manchester City 1-1 Real Madrid, ndeshja e Champions shkon me shtesë (GOLAT)

DIREKT/ Bayern Munich mposht 1-0 Arsenalin dhe kalon në gjysmëfinale! Manchester City 1-1 Real Madrid, ndeshja e Champions shkon me shtesë (GOLAT)