Vuçiç: Jemi ende shumë larg një marrëveshjeje me Kosovën

Vuçiç: Jemi ende shumë larg një marrëveshjeje me Kosovën

Presidenti serb, Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur se arritja e një marrëveshjeje me Kosovën do të jetë e vështirë.

Është shumë vështirë të arrijmë ndonjë lloj marrëveshjeje. Nuk jemi afër marrëveshjes, nuk ka marrëveshje ... Nëse ka një të tillë do të informoj njerëzit e mi për çdo gjë.

Vuçiç

I pyetur për faktin se shqiptarët nga Bujanoci, Presheva dhe Medvegja ka ardhur për bisedime në Tiranë, Vuçiç u shpreh se nuk ka frikë nga bisedimet e tilla për më tepër që dëshirat e tyre nuk janë një gjë e re.

Le të presim rezultatet. Në një marrëveshje të mundshme me shqiptarët, duhet të dimë që ne të gjithë do të humbim pak. Dhe nëse dikush mendon se kam frikë nga Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj, nuk më njohin  mirë dhe gjithashtu nuk e njohin frymën serbe.

Vuçiç 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?



×

Lajmi i fundit

LIVE/ Përmbysje e çmendur, Ballkani i Dajës kalon në avantazh  (VIDEO)

LIVE/ Përmbysje e çmendur, Ballkani i Dajës kalon në avantazh (VIDEO)