Vuçiç mesazh liderëve të BE: Njohja reciproke e Kosovës marrëzi! Mos të vij askush këtu dhe të flasë për këtë temë

SERBI- Presidenti serb, Aleksandar Vucic ka sulmuar ashpër liderët e Bashkimit Europian duke përcjellë një mesazh të qartë se nuk do ta njohë Kosovën.

“Meqë pas 10 ditësh pres vizita të rëndësishme dhe bisedime me liderët më të lartë të Evropës, jam ngopur duke dëgjuar marrëzitë e tyre të ndryshme pasi thonë që ne vijmë të bisedojmë për njohjen reciproke. Mos ejani pasi unë nuk vij të flasim për këtë. U them edhe nënave dhe baballarëve të tyre politikë dhe këtyre fatkeqëve poshtë që s’dinë ç’të thonë”,tha ai.

Këtë deklaratë vucic e ka bërë gjatë promovimit të dronëve të rinj të ushtrisë serbe të mbërritur nga Kina. Ai shtoi se i intereson vetëm populli i tij serb dhe asgjë tjetër.

“Standardet janë gjithmonë të ndryshme dhe jo vetëm të dyfishta, por të shumëfishta dhe jam i lodhur me këto. Ata mendojnë se unë dua lavdërime nga ca media idiote që thonë se unë jam De Gol dhe i mençur dhe që s’jam diktator i madh që do thonë më vonë nëse nuk jam i dëgjueshëm. Mua më intereson vetëm populli im”, tha Vucic.

Këto reagime vijnë pas vizitës së kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti në Tiranë i cili tha se do të vijoj dialogun me Serbinë me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuar të Amerikës.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • Kosova: 05/07/2020 23:03

  Avash avash do njihni edhe Sanxhakun dhe Pazarin e Ri ose Novi Pazar sic doni ta quani ju si territor autokton, sepse e dini shume mire qe nuk keni asgje ne Ballkan.

  Përgjigju
 • Patriot: 05/07/2020 11:24

  Po na plasi neve se nuk njeh ti Kosovën, ju jeni te ardhur, ne jemi ketu denbabaden. Rrofte Shqiperia e bashkuar.

  Përgjigju
 • Iris: 05/07/2020 03:05

  Barin kinez e rus do ta hani por Kosoven nuk do ta njihni!

  Përgjigju
 • Ora: 05/07/2020 00:23

  Vuqiqi,do ta njohë : Kosovën , Vojvodinën , Sanxhakun , e çka është më e keqja as en Montenegro s'guxon me shku en pushim (serbët janë të padëshiruar).Më mirë të kthehen në malet Karpate .

  Përgjigju
  • Johni: 05/07/2020 10:18

   Pse te kthehen ne karpate, cfare I lidh

 • populli: 05/07/2020 00:05

  Si kurvat sillen e sperdridhen deri sa te marrin ate qe duan.. Like PD ja shqiptare

  Përgjigju
 • Vicic qenka bere Trim me Evropen !: 04/07/2020 23:07

  Vicic nuk qenka zgjuar nga gjumi ,,qe Ajo Evrope ja Ben shuren Vucicit ne dhomen ku flen gjume... Vicic qenka bere Trim me disa Drone qe paska mare nga Kina .. Futja Vucic haje nje Akullore ,,ftohje Trurin...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Një ‘Pesë qershor Plus’ që përfaqëson të gjitha palët