Vullnetarizmi, ja kush e përfaqëson Shqipërinë në Departamentin Amerikan të Shtetit

Arbër Hajdari përfaqëson Shqipërinë në DASH për " Vullnetarizmin Qytetar"

Themeluesi i “Fundjavës Ndryshe”, Arbër Hajdari po përfaqëson Shqipërinë në programin e Vizitorit Udhëheqës Ndërkombëtar (IVLP) për “Vullnetarizmin dhe Veprimin Qytetar’ në Amerikë. Emri i Arbër Hajdarit është i njohur pas nismave për të ndihmuar njerëzit në nevojë duke u dhënë shpresë familjeve shqiptare me probleme ekonomike. Ai ka marrë urime dhe falënderime të shumta nga shumë shqiptarë, fansa dhe adhurues të tij, të cilët mbështesin e përkrahin nismën e tij humanitare, e cila ka bërë të lumtur shumë sy të përlotur, duke iu kthyer buzëqeshjen dhe shpresat për jetën.

( Arbër Hajdari përfaqëson Shqipërinë në DASH për "Vullnetarizmin Qytetar" 

  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fier/ Përfshihen nga zjarri disa kodra me ullinj në fshatin Cipllak, kryeplaku: Dëmi i madh për fermerët e zonës, do kërkojmë dëmshpërblim