Xavi: Arbitri një fatkeqësi! Ter Stegen kundër trajnerit: Ishte karton i kuq

Xavi: Arbitri një fatkeqësi! Ter Stegen kundër trajnerit: Ishte karton i kuq

Xavi Hernandez dhe Marc Andre ter Stegen

Karton i kuq ose jo për Araujon, kjo është dilema e eliminimit të Barcelonës nga Champions League. Katalanasit humbën 1-4 me PSG-në në ndeshjen e kthimit çerekfinale dhe janë jashtë Champions, duke rrezikuar që ta mbyllin sezonin pa trofe me Xavin në stol.

Pas ndeshjes me PSG-në pati polemika për kartonin e kuq të Araujo, me Barçën që në atë moment të ndeshjes ishte në epërsi 1-0. Për Xavin, që edhe vetë doli me karton të kuq në pjesën e dytë, arbitri rumun Istvan Kovacs ishte një fatkeqësi.

"Ne jemi të mërzitur. Kartoni i kuq shënoi barazimin. Ne ishim të organizuar mirë 11 kundër 11. Ndryshoi plotësisht gjithçka. Për mua, është shumë të largosh Araujo në atë situatë. Arbitri ishte vërtet keq. Unë i thashë, ai ishte një fatkeqësi. Ai e vrau ndeshjen. Nuk më pëlqen të flas për arbitrat, por duhet thënë. Nuk e kuptoj. Nuk është mirë të jesh me 10 lojtarë dhe nga ai moment është një lojë tjetër. Për aq sa flasim, kartoni i kuq shënon gjithçka", tha Xavi.

Nga ana tjetër portieri i Barçës, Marc Andre ter Stegen tha se i kuqi qëndronte.

“Araujo? Unë isha gati të dilja për të kapur topin… Nëse bën një faull të tillë atëherë është karton i kuq. Gjithçka ndryshoi prej atij momenti. Por i kuqi qëndron", tha gjermani.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?×

Lajmi i fundit

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)