Xhaçka diskutime për samitin e radhës BE-Ballkani Perëndimor: Integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm, prioriteti ynë

Xhaçka diskutime për samitin e radhës BE-Ballkani Perëndimor: Integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm, prioriteti ynë

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka ndarë lajmin se së bashku me Komisionin Varheyi dhe ministrat e jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor, kanë pasur diskutime të frytshme.

Diskutimet u përqendruan rreth takimit të radhës mes BE dhe Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet në Brdo. Ministrja u shpreh se gjatë takimit ajo foli lidhur me nevojën e mesazheve të qarta dhe hapave konkretë, lidhur me perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor.

Në rrjetin e saj social Facebook, nga edhe ku ndau detajet lidhur me këtë takim Xhaçka trefoi se integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm janë prioritetet tona të përbashkëta.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor