Xhaka rrezikon ndeshjen me Portugalinë pas sherrit me lojtarët serb, FIFA mund ta hetojë

Xhaka rrezikon ndeshjen me Portugalinë pas sherrit me lojtarët serb, FIFA mund ta hetojë

Granit Xhaka në ndeshjen Zvicër -Serbi

Xhaka mund të vendoset në qendër të hetimit nga FIFA për shkak të gjesteve të tij në ndeshjen e mbrëmshme me Serbinë. Nëse kjo ndodh rrezikohet Zvicra për në Botëror. Gjithë fokusin në lojën që u zhvillua mbrëmjen e djeshme midis Zvicrës dhe Serbisë ishte edhe tek tensioni midis lojëtarëve shqiptar dhe atyre serb, përveç lojës që që ata zhvilluan. Tensione në fushën e lojës që pasuan edhe në sulme fizike.

Sipas “Bild.de”, Granit Xhaka që u vu në shënjestër të serbëve, mendohet se i provokoi ata në lidhje me një skandal seksual, ende thashetheme të pakonfirmuara për skuadrën serbe dhe mendohet se Vlahovic ka nisur një histori me bashkëshorten e portierit të dytë.

Mendohet se i është referuar këtyre thashethemeve duke ngjallur zemërimin e lojtarëve serb që e sulmuan. Gjithsesi, është FIFA qe merr vendimin e fundit.


Lajmi kryesor:

Tensionet në ndeshjen Zvicër-Serbi, trajneri serb filmohet duke sharë nënat shqiptare! Xhaka reagon për fanellën ‘Jashari’: Nuk ishte politike (VIDEO)


K.T./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Vendosi eksploziv në banesën e një polici në vitin 2020, arrestohet 33-vjeçari në Shkodër

Vendosi eksploziv në banesën e një polici në vitin 2020, arrestohet 33-vjeçari në Shkodër