Xi Jinping-Zelensky-t: Kina nuk do jetë spektatore e krizës ukrainase

Xi Jinping-Zelensky-t: Kina nuk do jetë spektatore e krizës ukrainase

Kina nuk do të zgjedhë të jetë një spektator i krizës ukrainase ose të hedhë benzinë ​​në zjarr apo të shfrytëzojë situatën për interesat e saj. 

Kështu i tha udhëheqësi kinez Xi Jinping presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky në bisedën e sotme telefonike, ku theksoi rolin e Kinës si një anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dhe një vend i madh përgjegjës. Veprimet e gjigantit aziatik, tha Xi, janë krejtësisht legjitime.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Sulmohet me bombë molotov instituti kulturor i Rusisë! Moska: Sulm terrorist nga Kievi


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich