Yjet mahnisin me pamjen e tyre në Met Gala 2024, ja si duket Dua Lipa

Yjet mahnisin me pamjen e tyre në Met Gala 2024, ja si duket Dua Lipa

Zendaya

Met Gala 2024 ashtu si çdo herë u zhvillua të hënën e parë të muajt maj në Muzeun Metropolitan të Artit.

Në ngjarjen më të madhe të modës tema e këtij viti ishte “Bukuroshet e Fjetura: Rizgjimi i modës”, por kodi i veshjes ishte “Kopshti i Kohës”.

Prandaj dhe shumica e yjeve që morën pjesë, për veshjet e tyre ishin frymëzuar nga lulet, petalet, degët dhe gjethet.

 Dua Lipa, Zendaya, Tyla, Sabrina Carpenter, Lana del Rey, Nicki Minaj, Gigi Hadid ishin disa prej personazheve që tërhoqën vëmendjen me pamjen e tyre.

 

 

1/7
Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ekspertët: Një natë pa gjumë mund të plakë trurin tuaj me dy vite

Ekspertët: Një natë pa gjumë mund të plakë trurin tuaj me dy vite