Yuri Kim uron pavarësinë e Kosovës, pozon krah Metës

Pjesë e ceremonisë për pavarësinë e Kosovës, ishte edhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e cila uron pavarësinë e Kosovës.

'Urime për pavarësinë e Kosovës', shkruan Yuri Kim krahas fotos mes presidentin Meta dhe ambasadorin e Kosovës në Tiranë, Nait Hasani . Në ceremoni ishte edhe presidenti Meta, i cili mbajti një fjalë përshëndetëse ku theksoi se njohja reciproke e Kosovës dhe Serbisë dhe bashkëjetesa mes tyre do të sjellë shuarjen e konflikteve historike mes tyre.

SHBA është një nga aleatët që ndihmoi dhe luftoi për një Kosovës të pavarur dhe sot qeveria Trump është e përfshirë drejtpërdrejtë për të arritur një marrëveshje sa më shpejt mes Kosovës dhe Serbisë.


Lajmi kryesor:

'Ndryshimi i kufijve nuk është zgjidhje', Meta: Kosova dhe Serbia duhet të mësojnë të bashkëjetojnë me vlerat europaine


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Zaev siguron shumicën parlamentare, një tjetër parti shqiptare i bashkohet në koalicion