Yxhym

Foto ilustruese

Yxhym mbi kë të mundni, kë tu zërë syri qorr, kë tu kapi veshi shurdh, kë tu thotë truri i kalbur.

Mallkoni, shani, shpifni, intrigoni, inxhinierët, mjekët, shkrimtarët, diplomatët, ambasadorët.

Kurvi do lëvizi në varr nga qefi që pas tridhjet e kusur vjet që ka ngordhur, kryqëzatat e tij halucinante kundër njerëzve të mendjes, jo që s'jan harruar, por po përdoren me rendiment të lartë.

Kusur mos u lini atyre që ua rrezikojnë lëpirjen e kockës. Me të gjitha mënyrat. Me shkrim, me gojë, me duar, me këmbë, me hundë, me veshë, me bythë, me rrush, me pridh, me Fejsbuk, me Instagram, me ç'tu vijë doresh.

S'ka rrugë tjetër për të arritur sa më shpejt qëllimin madhor që Europa dhe Qytetërimi të na harrojnë dhe t'i harrojmë përgjithmonë. S'ka stil tjetër për ta merituar plotësisht namin e popullit të degjeneruar institucionalisht dhe biologjikisht, popullit bagëti, mesjetar, kanibal, injorant, halabak, rrugaç, i sëmurë psiqik.

S'ka mënyrë tjetër për të vajtur me sukses të plotë nga humbja në humbje, derisa partia të bëhet sa një portokall, zgjedhjet të humben, pushteti të mos merret kurrë.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento

Komente

 • xaxi: 08/03/2021 08:10

  Je i Madh ! Hahahahahahahahahahahahaha....

  Përgjigju
 • xxx: 06/03/2021 20:44

  Yxhym mamluk

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'T'iu merrni të keqen patronazhistëve', Meta i përgjigjet Ramës: Mos dëgjoni kryefuksin, nuk mund të presësh reflektim nga djali i atij që firmosi varjen e poetit Havzi Nelës