Zbardhet misteri i vdekjes së 22-vjeçares shqiptare në Spanjë, pas 9 vitesh i dashuri i saj pranon krimin: I hodha acid dhe e murosa

Zbardhet misteri i vdekjes së 22-vjeçares shqiptare në Spanjë, pas 9 vitesh i dashuri i saj pranon krimin: I hodha acid dhe e murosa

Sibora Gegani dhe Marco Romeo

ITALI- Edhe pse për gati një dekadë, vdekja e të resë shqiptare Sibora Geganit ishte një mister, duket se ngjarja më në fund po fillon të bardhet. Marco Remeo, italiani i arrestuar si autor i ish partneres së tij ka rrëfyer sesi e ka vrarë Sibora Geganin në vitin 2014.

Sipas mediave të huaja, autori kishte refuzuar të dëshmonte në polici, por kur pa foton e saj, pranoi se e kishte vrarë 9 vjet më parë.

Deklaratat i bëri spontanisht, pra foli jozyrtarisht në prani të agjentëve, duke pretenduar se në momentin e ngjarjes kishte murosur trupin e viktimës së tij të parë, duke tentuar të fshinte gjurmët me acid. Megjithatë, gjatë marrjes në pyetje zyrtare dhe në prani të avokatit të tij, vrasësi i dyshuar e tërhoqi këtë version të ngjarjes.

Pas rrëfimit, policia ka kontrolluar banesën e tij, por trupi i të resë shqiptare ende nuk është gjetur. Ai ka pohuar se trupin e ka shpërbërë me acid dhe se e ka murosur.

Romeo u arrestua nga Policia Kombëtare pasditen e së mërkurës së kaluar në Torremolinos të Italisë për plagosjen e një partnereje tjetër të tij së fundmi. 

Sibora Gagani u zhduk në Torremolinos 9 vjet më parë, gjatë verës së vitit 2014. Në atë kohë, Gagani ishte 22 vjeç dhe punonte si kamariere në qytetin Costa del Sol.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i