Zbardhet plagosja dje në Shkodër, i riu me leje të posaçme nga burgu theu masën, u qëllua me armë pas konfliktit

SHKODËR-Një 24 orë pas ngjarjes, zbardhet plagosja me armë zjarri. Vasel Koçeku 27-vjeç, që mbeti i plagosur është arrestuar, ndërsa autori është identifikuar dhe shpallur në kërkim.

Report Tv mëson se Koçeku ishte me leje të posaçme nga burgu për shkak të situatës së krijuar nga COVID-i, por pavarësisht faktit që nuk lejohet që të dalë nga shtëpia, i riu e ka thyer urdhrin.

27-vjeçari rreth orës 03:30 të mëngjesit të djeshëm mbeti i plagosur nga sherri që u përfshi në afërsi të Katedrales në lagjen “Vasil Shanto” në Shkodër.

Për ngjarjen i riu nga fshati Boriç i Vogël, Malësi e Madhe është arrestuar me akuzën e largimit nga vendi i qëndrimit, pasi ishte në arrest shtëpie, ndërsa vijon puna për kapjen e autorit të plagosjes R. Z. 30 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Për ngjarjen u ndalua edhe E. D., 32 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, pasi akuzohet për mos kallëzim krimi.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • Traskop Kacija: 06/06/2020 09:16

  Akoma nuk e keni marre vesh se nje nga kushtet qe Europa e degjeneruar kerkon qe Shqiperia te pranohet ne BE eshte heqja e denimit kapital? Per BE nuk ka rendesi se vriten 3 deri 4 vete ne dite nga sherret. Per BE nuk ka rendesi se perdhunohen minorenet nga pedofilet Ja kjo eshte Europa qe ne duam te shkojme?!

  Përgjigju
 • Theresa: 06/06/2020 08:49

  Jo wetëm për këta, por për të gjithë Kriminelët LIGJE MË TË RREPTA DHE TË LEGALIZOHET DËNIMI ME VDEKJE vetëm kështu mund të vijë Qetësia tek Populli i mirëfilltë. Çdo Ditë ka Vrasje në një Popullsi kaq të vogël, kjo është e tmerrshme për Pjesën tjetër që kërkon të jetojë në Paqe, Liri dhe Demokrazi. Të jetosh në Panik nga këta Idiota është i pa justifikueshëm Qëndrimi i Qeverisë cilado qoftë ajo.

  Përgjigju
 • Kosa: 05/06/2020 11:55

  Benzine ne trup,nje shkrepese dhe vetem ky do te ishte denimi i duhur per kesi lloj kriminelesh

  Përgjigju
 • Kafsha: 05/06/2020 08:56

  Lirojini shtazet nga kafazi, lirojini!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Listat e hapura/ Emrat e Lulzim Bashës për zgjedhjet 2021