Zbulohen emrat e rinj të qeverisë për ambasadorë në Londër, Berlin, Ankara e Vienë! Mes tyre Mustafa Nano, Ervin Bushati e Vasilika Hysi

Zbulohen emrat e rinj të qeverisë për ambasadorë në Londër, Berlin, Ankara e Vienë! Mes tyre Mustafa Nano, Ervin Bushati e Vasilika Hysi

TIRANË- Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka zbuluar disa nga emrat e rinj të propozimeve për ambasadorë shqiptare në disa shtete, emrat e të cilëve pritet që diskutohen në një seancë dëgjimore në komisionin e Jashtëm në Kuvend.

EMRAT

Meri Kumbe, kandidat për Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Shtetin e Izraelit, rezident.

Zhaklina Peto, kandidat për Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë, në Malin e Zi, rezident.

Ervin Bushati, kandidat për Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, rezident dhe Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Meksikës, Republikën e Panamasë, Republikën Domenikane, Republikën e Guatemalës dhe në Republikën e Kosta Rikës, jo rezident

Vasilika Hysi, kandidat për Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë, në Misionin e Përhershëm të Republikës së Shqipërisë pranë Zyrës së Kombeve të Bashkuara dhe Organizatave të tjera Ndërkombëtare në Gjenevë, rezident.

Blerta Kadzadej, propozohet për ambasadore në Turqi  si dhe ambasadore rezidente për Azekrbaxhanin, Iranin, Kirgistranin, Pakistanin, Gjeorgjinë, Afganistanin dhe Kazikistanin.

Fatmir Velaj, kandidat për Ambasador i Republikën e Austrisë, rezident.

Majlinda Frangaj, kandidat për Ambasador i në Selinë e Shenjtë në Vatikan, rezident.

Mustafa Nano, kandidat për Ambasador në Zvicër, jo rezident.

Uran Ferizi, kandidat për Ambasador në Mbretërinë e Bashkuar të Britanisë se Madhe.

Fate Velaj, -Kandidat për ambasador i Republikës së Shqipërisë në Austri

Blerta Kadzedaj, Kandidat për Ambasador i Republikës së Shqipërisë në Turqi

-Majlinda Frangaj, Kandidat për Ambasador i Republikës së Shqipërisë në Vatikan

-Mustafa Nano, Kandidat për ambasador i Republikës së Shqipërisë në Zvicër

-Uran Ferizi, Kandidat për ambasador i Republikës së Shqipërisë në Angli

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it