Zbulohet droga mes domateve në Itali, droni i filmon plantacionet nga ajri

Zbulohet droga mes domateve në Itali, droni i filmon plantacionet nga ajri

Plantacionet e drogës

Policia ka zbuluar kanabis në një serë në zonën e Raguzës në Itali mes serave të domateve me  falë përdorimit të një droni. Policia zbuloi se në serën e domateve ishin fshehur rreth 15 mijë rrënjë kanabis.

Policia  konfiskoi gjithsej 6 mijë kilogram drogë, për një vlerë të parashikuar prej disa milion euro, dhe ka arrestuar fermerin. Kanabisi është sekuestruar nga policia me ndihmën e dy kamionëve. Ferma kishte një sipërfaqe prej 3500 metra katrorë dhe policia veproi  pas dyshimeve dhe informacioneve për kultivim të kanabisit në zonën e Raguzës.

U arrestua në flagrancë teksa po ujiste lulet Carmelo Gurrieri, 53 vjeç, ndërkohë policia po punon për të z\gjeruar rrjetin e hetimeve dhe arrestuar bashkëpunëtorët e mundshëm.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vlora: 02/06/2018 13:52

    Namin ka Shqiperia per droge. Ne bahce kishte 6 tone ky tipi.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Në dashuri keni suksese të vogla... horoskopi për ditën e sotme

Në dashuri keni suksese të vogla... horoskopi për ditën e sotme