Zbulohet e vërteta, ja nga vjen origjina dhe pasuria e Vali Corleones

Zbulohet e vërteta, ja nga vjen origjina dhe pasuria e Vali Corleones

Vali Corleone

Vali Corleone është një nga personazhet më të çuditshëm të show bizit shqiptar.

Në daljet e tij publike ai është shprehur se vinte nga një familje mafioze siçiliane por në fakt nuk është e vërtetë.

Emri i tij i vërtetë është Valdrin Sulejmani dhe familja e tij e ka prejardhjen nga një fshat me emrin Llapashticë nga komuna e Gjilanit.

Ata jetojnë atje prej 50 vitesh në Gjilan ndërsa përsa i përket jetës luksoze dhe atë Vali Corleone e ka falë familjes e cila zotëron disa biznese.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Santa Quaranta: 11/06/2018 19:16

  Luksi i leshit!! Familja e tij shet tapeta!!

  Përgjigju
 • rgfedsa: 11/06/2018 15:09

  ah medet ju keni me pak mend se ky i shkreti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Merr flakë makina e parkuar në një qendër tregtare të rruga e Elbasanit (VIDEO)

Tiranë/ Merr flakë makina e parkuar në një qendër tregtare të rruga e Elbasanit (VIDEO)