Zelensky drejtuar rusëve: Putin po ju dërgon të vdisni

Zelensky drejtuar rusëve: Putin po ju dërgon të vdisni

"Putini me vetëdije dërgon qytetarët rusë të vdesin". Kështu deklaroi presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky , në video-mesazhin e tij të fundit, duke u bërë thirrje rusëve që të shpëtojnë nga “ mobilizimi kriminal ”. Duke folur në rusisht në mesazhin e tij të zakonshëm të mbrëmjes, udhëheqësi i Kievit tha se "komandantët rusë nuk kujdesen për jetën" e njerëzve të tyre.

"Është më mirë të mos pranosh një thirrje se sa të vdesësh në një tokë të huaj si kriminel lufte. Është më mirë t'i shpëtosh mobilizimit kriminal sesa të përgjigjesh në gjykatë për pjesëmarrjen në një luftë agresive," shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Lavrov në OKB: BE e nënshtruar nga diktatura amerikane! Zelensky: Putini Po ju dërgon të vdisni!Moska shkarkon një gjeneral, në vend të tij ‘kasapi i Mariupolit’


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana