Zelensky: E ardhmja e Ukrainës vendoset nga luftimet në lindje dhe në rajonin e Bakhmutit

Zelensky: E ardhmja e Ukrainës vendoset nga luftimet në lindje dhe në rajonin e Bakhmutit

1678344599_72aa90cfe4e3446daadb6cddaa227532.jpg

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se e ardhmja e vendit do të vendoset nga luftimet në rajonin e Bakhmutit dhe në rajonet lindore. Ai tha se situata në lindje të Ukrainës është shumë e vështirë dhe se duhet shkatërruar fuqia ushtarake e rusëve.

"Si gjithmonë sot kam qenë në kontakt me komandantët tanë. Është shumë e vështirë në lindje, shumë e dhimbshme. Ne duhet të shkatërrojmë fuqinë ushtarake të armikut dhe do ta shkatërrojmë atë. Po luftojmë vendet ku tani po vendoset e ardhmja jonë”-tha Zelensky.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Xi Jinping planifikon bisedë telefonike me Zelensky-n, pas vizitës në Moskë! Rusia zgjat marrëveshjen e grurit për 60 ditë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës