Zelensky falënderon Biden për ndalimin e importeve ruse të naftës: Goditje në zemër të makinës luftarake të Putinit

Zelensky falënderon Biden për ndalimin e importeve ruse të naftës: Goditje në zemër të makinës luftarake të Putinit

1646516324_zelensky3770x439.jpg

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky falënderoi presidentin amerikan Joe Biden për ndalimin e importeve të naftës , gazit natyror dhe qymyrit rus në SHBA. 

“Faleminderit SHBA për goditjen në zemër të makinës luftarake të Putinit, ndalimin e naftës, gazit dhe qymyrit nga tregu amerikan”, shkroi Zelensky në Twitter. 


Lajmi kryesor:

SHBA dhe Britania, embargo naftës ruse! Moska kërcënon të ndërpresë furnizimin me gaz për Europën! Polonia ofron avionët e saj luftarakë për të ndihmuar Ukrainën!


  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin