Zelensky kritikon aleatët: Izraeli ka aleatë në 'qiell', ne kemi aleatë në letër

Zelensky kritikon aleatët: Izraeli ka aleatë në 'qiell', ne kemi aleatë në letër

Presidenti ukrainas Voldymyr Zelensky ka debatuar me aleatët e tij duke krahasuar efikasitetin e armëve kundërajrore të vendosura në mbrojtje të Izraelit me mungesën e raketave në Kiev.

“Është vërtet një demonstrim i asaj që janë aleatët, jo në letër, por në qiell”, tha Zelensky, duke shtuar se Ukraina mbron qiejt e vetme.

“Aleatët i japin Ukrainës armë dhe mbrojtje, por "ne kemi mungesë. Unë do t'ju jap një shembull shumë të thjeshtë: në termocentralin Trypilska ne shkatërruam 7 raketat e para ruse, por 4 i shkatërruam, sepse ne kemi shteruar të gjitha raketat që mbronin termocentralin", shton ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Presidenti kinez i paraqet Scholz-it “katër parimet” për paqen! Zelenskyy thirrje aleatëve: Dëshmoni për Ukrainën unitetin që treguat për Izraelin


Xh.K/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë