Zelensky: Na jepni armë të rënda për të ruajtur stabilitetin botëror

Zelensky: Na jepni armë të rënda për të ruajtur stabilitetin botëror

Në video-mesazhin e tij më të fundit të publikuar në Telegram presidenti i Ukrainës, Volodymy Zelensky ka folur rreth rëndësisë së  furnizimit të Ukrainës më armë të rënda me qëllimin e ruajtjes së stabilitetit botërorë.

“Furnizimi me armë të rënda për Ukrainën, raketahedhës të shumtë, tanke, raketa kundër anijeve, është investimi më i mirë për të ruajtur stabilitetin në botë dhe për të parandaluar shumë kriza serioze që Rusia ende po planifikon. Unë jam mirënjohës për të gjithë partnerët që po ndihmojnë Ukrainën," tha lideri i Kievit, "por theksoi edhe një herë: sa më gjatë të zgjasë kjo luftë, aq më i madh është çmimi që duhet paguar për mbrojtjen e lirisë jo vetëm të 'Ukrainës por të gjithë bota e lirë”, tha Zelensky.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Moska: Anijet e huaja do të mund të largohen nesër nga Mariupol! Zelensky: Na jepni armë të rënda për të ruajtur stabilitetin botëror


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Tradita që vjen nga lashtësia, këpucarët që rikthuan 'opingat', të veshura dikur edhe nga ilirët: 'Zanati' i trashëguar ndër breza, këtu vijnë edhe VIP-a