Zelensky: Rusia përqendron forcat për hakmarrje kundër gjithë Evropës së lirë

Zelensky: Rusia përqendron forcat për hakmarrje kundër gjithë Evropës së lirë

Volodymyr Zelensky

1675354733_22022507563801ukrainerussiazelensky022522.jpg

"Rusia po përqendron forcat e saj, ne të gjithë e dimë këtë. Ajo po përgatitet të përpiqet të bëjë një revansh, jo vetëm kundër Ukrainës, por kundër Evropës së lirë dhe gjithë botës së lirë." Kështu u shpreh Volodymyr Zelensky , duke folur për rrezikun e një ofensive të re ruse që përkon me përvjetorin e parë të fillimit të konfliktit, më 24 shkurt.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Von der Leyen: Ne jemi me Ukrainën! Zelensky: Rusia po përqendron forcat kundër gjithë Evropës! Putin: Nuk na mposhtni dot me tanke, kemi më shumë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’