Zëvendëskomandanti i Azov: Unë jam ende në fabrikë

Zëvendëskomandanti i Azov: Unë jam ende në fabrikë

1652543171_626f701dc8ddc560x1.jpg

Sot është dita e 85-të e luftës. Komanda ushtarake dhe unë jemi në fabrikën "Azovstal", thuhet në një video të publikuar nga media të ndryshme ukrainase nga zëvendëskomandanti i regjimentit Azov, Sviatoslav Palamar , duke mohuar zërat se ai është dorëzuar në duart e forcave ruse. 

"Një operacion i caktuar është duke u zhvilluar, për të cilin nuk do të zbuloj detaje", shtoi Palamar, duke thënë se ai ishte mirënjohës ndaj Ukrainës dhe gjithë botës për mbështetjen. Shihemi".


Lajmi kryesor:

Mediat ruse: Dorëzohet zv.komandanti i fabrikës së çelikut! E mohon Kievi: Është ende në fabrikë! Shefi shtabit të SHBA-së telefonin homologun rus


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu