Zëvendës Kryeministri i Maqedonisë së Veriut uron fitoren e Veliajt: Çdo qytetar i Shkupit e ndjen veten në Tiranë si në shtëpi

Zëvendës Kryeministri i Maqedonisë së Veriut uron fitoren e Veliajt: Çdo qytetar i Shkupit e ndjen veten në Tiranë si në shtëpi

Erion Veliaj dhe Artan Grubi

Artan Grubi, Zëvendës Kryeministër i Maqedonisë së Veriut i ka uruar fitoren kryebashkiakut Erion Veliaj. Teksa rendit shumë prej investimeve në Tiranë, Grubi thotë se ky është bashkimi real, kur edhe një qytetar i Shkupit e ndjen veten në Tiranë si në shtëpinë e tij.

“Na bën bashkë Tirana e Erionit! A e dini sa më bëhet qejfi kur secili qytetar i Shkupit i njeh projektet e Erionit. E njohin Pazarin, e njohin Stadiumin, e njohin Bulevardin, Qarkoren e Tiranës, dhe besoni ky është bashkimi, kur një qytetar i Shkupit e ndjen veten në Tiranë si në shtëpi të vet. Faleminderit Erion, të uroj për punët të cilat po i bën dhe uroj të vazhdosh të na e bësh Tiranën shtëpi tonën, edhe atyre që vijnë nga Prishtina, edhe atyre që vijnë nga Shkupi, edhe nga Tetova, Struga, Kërçova, Dibra, Kumanova dhe të gjitha qytetet tjera të Kosovës, Luginës së Preshevës dhe të Maliot të Zi. Me Lalin, për Tiranën!”thekson Grubi.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Teknologjia virtuale që po ‘gllabëron’ gjuhën shqipe! Tupja: Termat e huaj rrezik për zhdukjen e shqipes! Skënderi: Kemi rënie të njohjes kulturës gjuhësore

Teknologjia virtuale që po ‘gllabëron’ gjuhën shqipe! Tupja: Termat e huaj rrezik për zhdukjen e shqipes! Skënderi: Kemi rënie të njohjes kulturës gjuhësore