Zgjaten me dy muaj hetimet për gupin Bajri

TIRANË- Vendimi erdhi pas kërkesës së bërë nga Prokuroria, dy ditë më parë, ndonëse sipas burimeve organi i akuzës ka kërkuar 3 muaj kohë për të siguruar prova të mjaftueshme për këtë grup kriminal, megjithatë gjyqtarja Iliriana Olldashi vendosi dy muaj. Bëhet fjalë për 4 anëtarët Safet Bajrin, Astmer Bilalin, Ilir Rustemi dhe Ismet Idrizi.

Në këto kushte, pritet që në zbatim të Vendimit të sotëm të Gjykatës, Prokuroria e Shkalles së Pare për Krime të Renda Tirane të dorëzojë maksimalisht brenda datës 20 nëntor Dosjen në Gjykatë për Grupin "Bajri".

Ndërkohë, ditën e djeshme Gjykata e Apelit të Shkodrës ka refuzuar kërkesën e gjykatës së shkallës së parë në Itali për të ekstraduar Ilir Bajrin.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • west wild: 20/09/2019 13:59

    Po me Beharin dhe Enverin ca behet?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

”The Guardian”: Ndjesia befasuese ekzotike e Shqipërisë, destinacion kryesor i britanikëve