Zgjedhja e drejtuesve të rinj vendor në PS, Rama në Peshkopi: Të rikonfirmojmë kryetarin e bashkisë! Duhet të rimarrim 3 mandatet që na takojnë

Zgjedhja e drejtuesve të rinj vendor në PS, Rama në Peshkopi: Të rikonfirmojmë kryetarin e bashkisë! Duhet të rimarrim 3 mandatet që na takojnë

Kryeministri Edi Rama

Nga Peshkopia, ku po vijon turin e takimeve për përzgjedhjen e drejtuesve të rinj vendor në 61 bashkitë e vendit, kryeministri Edi Rama la porosi që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare PS duhet të rimarrë 3 mandatet që nuk i siguruan dot në zgjedhjet e kaluara.  Kreu i qeverisë tha po ashtu se duhet rikonfirmuar në zgjedhjet e ardhshme vendore kryetari aktual Rrahim Spahisë, pasi “do bëjë punë shumë të mira dhe ne do e mbështesim shumë”.

'Ne kemi marrë një rezultat jo të mirë në Dibër në zgjedhjet e fundit të përgjithshme. Nuk e kemi arritur objektivin, është një ndër të paktat zona apo qarqe ku ne nuk e arritëm objektivin tonë por patëm një rizgjim shumë pozitiv në zgjedhjet e pjesshme vendore ku u pa shumë qartë se kur ju doni, nuk ka asnjë gjë që ju pengon të realizoni objektivin.

Mësimet e nxjerra do na vlejnë të gjithëve e jam i bindur jo vetëm në zgjedhjet e ardhshme vendore ku ne patjetër duhet ta rikonfirmojmë kryetarin e Bashkisë, për të cilin dhe sot dëgjoj vetëm fjalë të mira, kjo tani duhet parë se kur thonë vetëm fjalë të mira nuk është domosdoshmërisht pozitive, mos e marrshim mësysh kryetarin e Bashkisë e mos fillofshin hedhe pritjet pas krahëve se na mori lumi. Duhet të rimarrim ato 3 mandatet tona që na takojnë në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme. Se ne jemi këtu për një rrugë të gjatë e për të arritur gjithë objektivat që i kemi vënë vetes”, u shpreh Rama.

Rama tha se kemi nevojë për të rinj në parti, ndërsa vuri theksin tek barazia gjinore.

 'Duke parë mirë rezultatet duke u përpjekur t’i lexojmë siç duhet duke mos u kënaqur me atë që kemi arritur dhe duke shtirë reagimin në procese ripërtëritëse të PS. Partia është një trup që duhet ripërtërirë vazhdimisht për të qenë në lartësinë e sfidës dhe ka nevojë vazhdimisht për gjak e energji të reja, për të parë përtej pikës ku ka mbërritur.

Edhe këtë herë e kemi nisur menjëherë pas zgjedhjeve të shkuar situatën në të gjitha bashkitë dhe nuk është rastësi që këtë herë procesi i zgjedhjeve në parti është ndryshe e ka një risi si rezultat i një analize të brendshme dhe një vendimi të marrë në Kongres. Është shumë e rëndësishme të rrisim shkallë e përgjegjësisë në anëtarësi lidhur me arsyet se përse jemi pesë e kësaj familjeje, qëllimet, aspiratat dhe ëndrrat e njerëzve që kjo parti duhet të përfaqësojë.

Ndaj është e rëndësishme që procesi të zhvillohet deri në fund me krijimin e mundësisë për këdo ka ambicie për një rol në parti. Siç kemi rënë dakord kudo që kemi kandidatura të mira që vlerësohen nga Komisioni i Posaçëm për të bërë seleksionimin e tyre dhe qëllon që kandidaturat janë edhe një grua edhe një burrë, ne do të vijojmë në drejtimin e partisë me bashkë drejtim. Kudo ku organizatat janë të bashkë drejtuara me barazi gjinore, rezultatet janë më të mirë’, u shpreh ai.

M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ana: 18/06/2022 14:52

  Partia socialise do arrije co target qe i ka ven vetes per keto zgjedhje lokale qe do vin

  Përgjigju
 • Skerdi: 18/06/2022 14:50

  Me gjith ate pune qe esht ber ne qytetin e dibres eshte e sigurt rikonfirmimi i krytarit te bashkise

  Përgjigju
 • Flamur: 18/06/2022 14:46

  Jemi te sigurt qe do e fitoje perseri partia socialiste pasi kane bere shume per Dibren

  Përgjigju
 • Rei: 18/06/2022 14:39

  Nje menyre shume e mire per te prezantuar emra te rinj ne politike

  Përgjigju
 • Redi: 18/06/2022 14:38

  PS po tregon nje shembull te ri organizimi te partise ne nje mentre shume te hapur dhe europiane

  Përgjigju
 • Erandi: 18/06/2022 14:34

  Keto zgjdhje do te aftojn akoma dhe me shume popullin me qeverin duke futur nje fryme te re ne parti dhe duke e zhvilluar me shume ate

  Përgjigju
 • Goni: 18/06/2022 14:31

  Sa me shume frym te re te ket partia aq me e gjall eshte shpresoj qe keto zgjedhje te aftojn akoma dhe me shume partin me popullin

  Përgjigju
 • arjana: 18/06/2022 14:23

  Cdo takim e kane organizuar ne menyre perfekte dhe kane treguar nje transparence te plote tek qytetaret, gje qe qeveria e meparshme nuk e ka bere ndonjehere

  Përgjigju
 • gimi: 18/06/2022 14:19

  Keni bere nje pune te madhe ne Diber me te gjithe investimet e kryera dhe e sigurt qe do i merrni 3 mandatet

  Përgjigju
 • Dritan: 18/06/2022 13:44

  Keni krijuar nje proces zgjedhor shum te organizuar. Cdo gje po shkon me se miri dhe i urojm suksese kandidateve

  Përgjigju
 • Arsim: 18/06/2022 13:44

  Partia socialiste i jep mundsin3 te gjithve qe duan te merren me politike dhe qe ndihen te afte ne kte fushe te kandidojne. Mundsi shume e mire per te gjith

  Përgjigju
 • stiv: 18/06/2022 12:50

  vazhdoni perpara jeni me te miret ne lidhje me cdo gje z. rama

  Përgjigju
 • selviana: 18/06/2022 12:49

  sa me shume fat dhe suksese kandidateve te rinj.

  Përgjigju
 • Era: 18/06/2022 12:43

  Sa mir te shohesh qe keta te rinj kan kaq shum perkrahje nga ana juaj me vjen mir qe keta te rinj po mundohen gjithashu te realizojne endrrat e tyre

  Përgjigju
 • Evi: 18/06/2022 12:42

  Me vjen mir qe po u jepet pagund mundesi ketyre te rinjve qe te futen ne politike dhe te plotesojn endrrat e tyre

  Përgjigju
 • Lenco: 18/06/2022 12:41

  Jeni nje parti qe i hapni rruge dhe mundesin cdo kujt qe ka aftesi drejyuese dhe lider shipi suksese te gjithve

  Përgjigju
 • Rei: 18/06/2022 12:40

  Zgjedhje te cilat do te sjellin nje frym te re ne partin tuaj dhe do e aftoj ate akoma dhe me shume me popullin per nje bashkpunim sa me te madh midis njeri tjetrin

  Përgjigju
 • Nika: 18/06/2022 12:38

  Sduhet te kemi frike nga asgje por te vazhdojme me nje proces zgjedhor te sakte dhe shembullor.

  Përgjigju
 • Altin: 18/06/2022 12:37

  Me thon drejten ky procesi zgjedhor po mpelqeka se i perfshi t gjith a kupto jo vec naj kok qe ka mundsi. Tmarrin gjith pjes m lla

  Përgjigju
 • roni: 18/06/2022 12:23

  me vjen mir qe psja ben zgjedhje tregon qe eshte partia pare ne shqiperi dhe jo si kto te nongrades qe zgjedhin ke te duan vete

  Përgjigju
 • Jorgo: 18/06/2022 12:22

  Urojme qe ne krye te bashkise se Dibres te vihet nje kanditat i duhur qe te kete cfare ti japi ketij qyteti dhe ta zhvilloje ate sa me shume nepermjet fondeve qe do te marri

  Përgjigju
 • titi: 18/06/2022 12:22

  ps-ja eshte e vetmja parti qe po ben nje revolucjon ne shqiperi ne kete teme me vjen mir pasi tregon qe populli ehste i pari qe vendos ne ps

  Përgjigju
 • Noku: 18/06/2022 12:22

  E vetmja parti qe u jep munci te rinjve te angazhohen ne politike.Angazhimi i te rinjve sjell frym te re ne parti dhe ide te reja kjo ben qe vendi yne te zhvillohet dhe akoma me shume

  Përgjigju
 • Arjan: 18/06/2022 12:19

  Keni marre persiper qe kete proces ta beni ne menyre transparente dhe po funksionon shume mire.

  Përgjigju
 • Klodi: 18/06/2022 12:18

  Menyra e organizimit sesi keni arritur te zhvilloni kete tur eshte fantastike. iu urojme suksese te gjithe kandidateve ne Diber

  Përgjigju
 • Mondi: 18/06/2022 12:17

  Une jam dibran dhe mbeshtetjen time do e keni gjithmone pasi na inaguruat rrugen e arberit qe na ka kursyer shume kohe per ne qe shkojme atje

  Përgjigju
 • Ana: 18/06/2022 12:17

  Shpresojme qe qytetaret e peshkopise tju japin gjithe mbeshtetjen dhe te zgjidhet nje kryetar i sakte

  Përgjigju
 • Kristi: 18/06/2022 12:16

  Bravooo per menyren se si keni ndertuar punen dhe fushaten qe keni ber ne 61 bashki te vendit kjo tregon qe jeni te vendosur qe ky proces te jete i sukseshem

  Përgjigju
 • Shaban: 18/06/2022 12:15

  Zgjedhje transparente qe vetem partia socialiste mund ta bej dhe me vjen mire kur shikoj qe te rinje angazhohen ne politike sepse ata japin nje frym te re ne parti

  Përgjigju
 • Greta: 18/06/2022 12:15

  Keni ber nje proces transparent dhe te nevojshem per rivitalizimin e partis socialiste tani rruga po shtrohet per zgjedhjet e ardhshme forcaaa me fitore

  Përgjigju
 • qazim: 18/06/2022 12:14

  Kjo eshte per te miren e partise socialiste , dini sesi te veproni dhe ta ngreni dhe partine ne te tilla nivele , suksese kandidateve

  Përgjigju
 • Sali: 18/06/2022 12:14

  Dibranet jane njerez te zgjuar besoj po e shikojne se kush po punon per to dhe do e keni mbeshtetjen edhe te dibraneve ne zgjedhjet e ardhshme

  Përgjigju
 • Rea: 18/06/2022 12:13

  Me vjen mirr qe beni takime te tilla sepse psja e ka treguar gjithmone qe perfahin shume fryma te reja ne strukturen e saj dhe prandaj eshte gjithmone ne zhvillim

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Nis së shpejti! Dalin pamjet e para nga shtëpia e ‘Big Brother Vip Kosova’

Nis së shpejti! Dalin pamjet e para nga shtëpia e ‘Big Brother Vip Kosova’