Zgjedhja e krizës/ Basha 'injoron' propozimin e Metës, nuk lëshon 'pe' nga kushtet e tij

Zgjedhja e krizës/ Basha 'injoron' propozimin e Metës, nuk lëshon 'pe' nga kushtet e tij

TIRANË- Në një kohë që presidenti Ilir Meta këmbëngul për variantin e tij për zgjidhjen e krizës (tre palë zgjedhje në 13 tetor) kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk ka ndërmend që të lëshojnë "pe" nga kërkesat e tij.

Kryedemokrati ka ripërsëritur se sipas tij, zgjidhja e krizës vjen vetëm me zhvillimin e zgjedhjeve të lira pa Ramën kryeministër  dhe dënimin e politikanëve që "vodhën" zgjedhjet, referuar këtu përgjimeve të 'Bild'.

"Ja si hajduti psiqik vodhi zgjedhjet me krimin e organizuar për të plaçkitur Shqipërinë me ta dhe me oligarkët grabitqarë! Vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme me një qeveri tranzitore pa hajdutin psiqik, dhe ndëshkimi i politikanëve që vodhën zgjedhjet, do ta çlirojnë demokracinë dhe drejtësinë nga kjo bandë kriminale. Kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar", shkruan Basha.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • edi: 05/08/2019 12:15

  Popull kur thote dhe Lulushi: BEJME ZGJELLJE TE NDERSHME DHE ,PORDHI KALI NE DEREN E HONIT TE LULUSHIT SI EURODEPUTED NGA DIBRA .Monika i la bishtin dhe nje tjeter parti i futi gishtih shalengjiturit demokrat K/Hajdut qe shane hajdutin ,Ngeli vetem dhe SPAK ,DREJTESI DHE VETTING JANE SEBASHKU PER TE NDERUARIN LULUSH ,Se shpejti dhe Sala qe eshte bere si koke njala do e shese Demokraci me te zymte ne bote ,nuk krahasohet as me Komunizmin ,ESHTE DALE BOJE , BLAH-BLAH SI ATO BUCET E RRUGEVE

  Përgjigju
 • Arben Metani: 05/08/2019 10:31

  I pari ti Lulzim qe vrave njerez ne bulevard. Vodhe para sa deshe ne rrugen e Kombit, shite detin sic ta deshi qefi. Pastaj dhe gjithe te tjeret nga te fjitha partite te shkojne ne burg. Pastaj bejme zgjedhje te "ndreshme" sipas ides tende me rregulla te vendosura se bashku partite. Keshtu thone rregullat demokrakike. Gje e thjeshte, jo?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)