Zgjedhjet/ Ambasadori britanik: Përgëzime Ramës! PD fushatë me program, të hetohen parregullsitë në procesin zgjedhor

Ambasadori britanik Duncan Norman, ka reaguar për zgjedhjet e 25 prillit.

"Urime Kryeministit Edi Rama dhe Partisë Socialiste për rezultatin në zgjedhjet parlamentare, si dhe qytetarëve për pjesëmarrjen e tyre, pavarësisht kufizimeve  të COVID19. Theksojmë gjithashtu fushatën e bazuar në programe që zhvilloi Partia Demokratike si dhe rritjen e shënuar në rezultat”, shkruan Norman.


Lajmi kryesor:

SHBA vulos 25 prillin: Zgjedhjet janë legjitime! Populli foli qartë, palët të njohin rezultatin e bashkëpunojnë me njëri-tjetrin për të mirën e shqiptarëve


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë