Zgjedhjet e 25 prillit, Celibashi dhe Pelinku takohen me delegacionin e Misionit të Vëzhgimit të OSBE-ODIHR-it

Foto nga takimi me delegacionin e OSBE/ODIHR-it

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku pritën në takim delegacionin e Misionit të Vëzhgimit të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet e datës 25 prill 2021.

Delegacioni kryesohej nga Ambasadorja Urszula Gacek dhe përbëhej nga Nënkryetarja e Misionit, Poline Lemos, Armen Mazmanyan, analist ligjor, Robert Bystricky, analist zgjedhor dhe Kakha Inaishvili, këshilltar për zgjedhjet i ODIHR.

Qëllimi i takimit ishte prezantimi i Misionit dhe njohja me përgatitjet e procesit zgjedhor. Misioni i Vëzhgimit të OSBE/ODIHR-it me ftesë të qeverisë shqiptare ndodhet në Shqipëri për të vëzhguar zgjedhjet për Kuvend të datës 25 prill 2021. 

Celibashi takim me Misionit të Vëzhgimit të OSBE/ODIHR-it

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Problematika në Gjirokastër nga moti i keq, përmbyten rrugët në disa lagje