Zgjedhjet e 6 marsit, dorëzohen në KQZ 20 kandidatë për kryetar bashkie! Nga 11 parti të regjistruara, vetëm 4 subjekte çojnë kandidatë

Zgjedhjet e 6 marsit, dorëzohen në KQZ 20 kandidatë për kryetar bashkie! Nga 11 parti të regjistruara, vetëm 4 subjekte çojnë kandidatë

20 kandidatë do të jenë në garë për zgjedhjet e 6 marsit që do të mbahen në 6 bashki të vendit. Me përfundimit të afatit për dorëzimin e dokumentacionit të kandidimit për zgjedhjet e pjesshme vendore të datës 6 Mars 2022. Nga 10 subjekte zgjedhore të regjistruara kanë depozituar dokumentacionin 4 subjekte. Nga 11 parti të regjistruara, vetëm 4 subjekte çojnë kandidatë Zgjedhjet e pjesshme vendore do të zhvillohen për bashkitë Shkodër, Durrës, Dibër, Rrogozhinë, Vorë dhe Lushnjë.

Partia Socialiste ka depozituar dokumentacionin për 6 kandidatë: 

·         Shkodër, zj. Majlinda Angoni           

·         Durrës, zj. Emiriana Sako

·         Lushnje, zj. Eriselda Sefa

·         Rrogozhinë, z. Edison Memolla

·         Vorë, z. Blerim Shera

·         Dibër, z. Rahim Spahiu

Partia Demokratike ka depozituar dokumentacionin për 6 kandidatë:

·         Bashkia Rrogozhinë, z. Ferdinand Saraçi

·         Bashkia Dibër, z. Luan Haka

·         Bashkia Vorë, z. Ymer Marku

·         Bashkia Lushnje, z. Indrit Sefa

·         Bashkia Durrës, z. Luan Hoti

·         Bashkia Shkodër, z. Xhemal Bushati

Koalicioni “Shtëpia e Lirisë” SH-L ka depozituar dokumentacionin për 6 kandidatë:

·         Bashkia Vorë, z. Lulzim Vrana

·         Bashkia Dibër, z. Premtim Kryemadhi

·         Bashkia Shkodër, z. Bardh Spahia

·         Bashkia Durrës, z. Ardian Muka

·         Bashkia Lushnje, z. Elton Bano

·         Bashkia Rrogozhinë, z. Hekuran Xhani

Partia e Lëvizja e Re ka depozituar dokumentacionin për dy kandidatë:

·         Bashkia Durrës, z. Jonid Nano

·         Bashkia Dibër, z. Dritan Torba

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 11/02/2022 01:53

    Ketu ka dicka qe nuk shkon.KQZ ia ndaloi grupit te rithemelimit te Berishes te marre pjese ne zgjedhje sepse nuk eshte ligjeruar si subjekt politik dhe se po perdor simbolet dhe emerin e PD.Nga ana tjeter shohim ketu, emerin e Bardh Spahise,Elton Banos.etj te cilet jane perjashtuar nga PD dhe i jane bashkuar /Rithemelimit/te Berishes.Nese keta vene kandidaturen,,sipas ligjit e rregullave,keta duhet te ishin anetare,ose te zgjedhur nga LSI dhe PDK qe perbejne koalicionin/Shtepia e Lirise/ dhe nga asnje parti tjeter qe nuk eshte regjistruar per zgjedhje,apo i eshte ndaluar te marre pjese.Kesaj i thone t'a ndalosh te hyje nga dera,por te hyn fshehurazi naten nga dritarja.Ju te mediave duhet t'a pyesni KQZ per kete anomali te rrezikshme.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Zv.ministri Bejtja në Report Tv: Me 23 nëntor hapim bursën e energjisë! Nuk do të ketë rritje të çmimit për familjarët, vetëm për ata që harxhojnë mbi 800 kWh