Zgjedhjet e mundshme në Lezhë/ Nis “lufta” online Frrokaj-Ndreu, ja kush kryeson

Fran Frrokaj dhe Pjerin Ndreu

Pas arrestimit të kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj për abuzime me pronat në bregdet, menjëherë u kthye vëmendja te mundësia e zhvillimit të zgjedhjeve të parakohshme lokale në këtë bashki. 

Edhe pse vetë Pjerin Ndreu nuk e konfirmoi kandidimin e tij as tani e as në 2019, përsëri qytetarët lezhjanë kanë projektuar një përballje mes Fran Frrokut që aktualisht është në arrest shtëpie dhe deputetit socialist Pjerin Ndreu. 

Siç dukër diferenca ka qenë e ngushtë dhe angazhimi i të dyja palëve maksimal. 

Por ajo që bie në sy është se po të klikosh mbi ata që kanë votuar Frrokajn gjenden emra të çuditshëm, kryesisht të huaj me asnjë lidhje të dukshme apo të qartë me Shqipërinë apo Lezhën. 
Nuk mund të thuhet me saktësi se si ata kanë marrë pjesë në sondazh, por mund të themi se Lezha e ka nisur matjen e forcave përpara të tjerëve.

Sondazhi në Facebook ndërmjet Fran Frrokajt dhe Pjerin Ndreut

 

Shumë prej votuesve të Frrokajt rezultojnë profile me emra shtetasish të huaj

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Pjeter: 29/03/2018 00:49

  Krejt keto sajesa dhe pelqime dhe publikime keto i ka bere servili dhe homoseksualu i Fran Frrokaj ai eshte Gjergj Figuri.qe vetem ky me nje kope bagetish ngrihen dhe bejne avokati hajdutit te tokave.nese ka drejtesi ai duhet arrestuar.

  Përgjigju
 • Po pse hane mu***: 28/03/2018 22:40

  Po pse hane mu*** kur eshte ne arrest shtepie

  Përgjigju
 • Brss: 28/03/2018 19:20

  KETA ME EMRA TE HUAJ JAN ATA QE U KA BERE FRROKU DHURATE NDONJE TOKE NE BREGDET MALOK MUTI RRACE QELBUR

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Braçe nxjerr pamjet e rrezikshme të dy punëtorëve në maj të vinçit në Tiranë dhe reagon i alarmuar: Kaq pak vlen jeta e njeriut