Zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit, pas PS dhe PD, edhe LSI i dërgon KQZ kërkesën për t'u regjistruar 

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve shkresënpër t'u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit që do të mbahen për bashkitë Durrës, Rrogozhinë, Lushnjë, Vorë, Shkodër dhe Dibër.

LSI është kështu partia e tretë që regjistrohet në këto zgjedhje, ndërsa PS dhe PD u regjistruan më 25 janar.

Regjistrimi i LSI-së në zgjedhje nuk përjashton mundësinë e një koalicioni me Sali Berishën, për shkak se afati për regjistrimin si koalicion në këto zgjedhje përfundon 24 orëve nga miratimi i të gjitha kërkesave për regjistrimin e partive politike.

Sali Berisha nuk është regjistruar ende në zgjedhje, ndërsa ka deklaruar se do të votojnë të dielën kandidatët potencialë dhe më i votuari prej tyre do të zgjidhet kandidati zyrtar i Komisionit Të rithemelimit. Këta të fundit shpresojnë që PD zyrtare të pranojë verdiktin e anëtarësisë për emrin që do të përballet me socialistët.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin