Zgjedhjet e 25 prilli/ Monika Kryemadhi merr mandatin e Fierit, ‘djeg’ Kejdi Mehmetajn, fut në Kuvend Petrit Vasilin

Monika Kryemadhi, Petrit Vasili dhe Kejdi Mehmetaj

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka pranuar mandatin e deputetes në Fier, ku kryesonte listën më 25 prill, duke "djegur" kështu Kejdi Mehmetajn që ishte renditur e dyta në këtë qark, ndërsa i ka lënë mandatin e Tiranës Petrit Vasilit. Vasili ishte renditur i 3 në listë dhe nuk arriti të fitonte mandat, ndërsa rezulton kandidati më pak i votuar me 362 vota.

Kryemadhi në 25 prill kandidoi në 3 qarqe, në Tiranë, Fier, Elbasan, në të treja qarqet e para në listë, por mandat mori vetëm në 2 prej tyre. Duke qenë se Kryemadhi kishte mundësi të zgjidhte mes mandatit të Tiranës dhe të Fierit, me zgjedhjen e saj do ti jepte shansin të futej në Kuvend Kejdi Mehmetajt ose Petrit Vasilit, dhe zgjodhi këtë të fundit.

Gjithsej LSI në zgjedhje mori 4 mandate. Në Fier një mandat Monika Kryemadhi, në Tiranë 2 mandate, të parin e kishte Kryemadhi(por që e pasoi te Vasili) të dytin Erisa Xhixho. Ndërsa në Shkodër mandatin e 4 të LSI e fitoi Agron Çela. Në Korçë dhe Berat LSI e humbi mandatin për pak vota.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet e 25 prillit/ Pas 8 vitesh deputet në Vlorë, Rama merr mandatin në Durrës! Kryemadhi zgjedh Fierin,' djeg' Mehmetajn dhe fut në Kuvend Vasilin


Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?

Komento

Komente

 • 123: 21/06/2021 17:15

  Ja pra qe LSI nuk eshte parti e te rinjeve. Tjeter thone dhe tjeter bejne. Nga LRI ne Pleqerii O pika mu ne particken Tuaj

  Përgjigju
 • O tej: 21/06/2021 16:37

  Petrit Vasili eshte vec nje bolekandari.

  Përgjigju
 • Fier: 21/06/2021 16:35

  O keidi legeni legen ngelet

  Përgjigju
 • Drini: 21/06/2021 15:44

  Shyqyr qe u qerrua ajo dhembe cakallja

  Përgjigju
 • Cubi: 21/06/2021 15:05

  Keshtu duhet se vasllaqis ka kontribuar mjaft cesht e dreja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E tregon edhe votat qe ka marr. Shkurt pun leshi i ijes.

  Përgjigju
 • Begu: 21/06/2021 14:15

  Vasili eshte tramboline e Met es dhe Monikes.Patjeter duhet te "behet" deputet.

  Përgjigju
 • tosi: 21/06/2021 13:18

  I perjetshem qofte kujtimi i trularaskes qe u be deputete pa mbushur 18 vjec vetem per kontributin e madh qe kishte dhene ne haremin erotiko naziskin te Jales. Shalepiprra, kembeshtrembeta, veshllapushja, sygerdoqja e pashkolluara e leshitlikes Kejdi dhembcakallja ne koshin e plehrave te parlamentarzmit shqiptar si deputetja qe pa pike turpi doli para 140 deputeteve me tabelen e piste ku shkruhej _ Rama dick_ shoqeruar dhe nga surratalienja e Nafije dybekut te leshitlikes Floida surratufoja. Me ne fund populli e hodhi ne kosh te plehrave sektin naziskin te Nafije fallxhores doktoreshes horoskopike leshelike.Leshelija ne fund te pusit dhe nuk vjen me kurre ne pushtet.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Ta bëj unë krevatin për fëmijën...', 'Mobilieri' mashtron policin brenda në komisariat