Zgjedhjet në Kosovë/ Balla: Përgëzojë për standardin! Uroj me gjithë zemër mikun tonë Albin Kurti

 

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka përgëzuar Albin Kurtin për fitoren, duke vlerësuar procesin e zgjedhjeve si ndër më demokratiket.

“Një pjesëmarrje të jashtëzakonshme në zgjedhje, kemi diskutuar në mbledhjen e përjavshme mbi zgjedhjet në Kosovë, konstatojmë me kënaqësi që këto zgjedhje vajtën shumë mirë dhe i përgëzoj të gjitha partitë politike për standartin e zgjedhje dua ta uroj me gjithë zemër VV dhe mikun tonë Albin Kurtin, uroj që procesi i konstituimit të qeverisë së re të marrë kohën sa më të shkurtër të mundshme dhe mezi presim që të punojmë me qeverinë e re”, tha Balla.


Lajmi kryesor:

Fitorja e Vetëvendosjes/ Rama: Shpresoj për qeveri të qëndrueshme! PD e LSI: Qeveria jonë do jetë krah me Kosovën! U hap një faqe e re


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Sulmi me armë në zyrën elektorale në Kavajë, Basha: Atentat ndaj PD-AN nga Rama që e di që të dielën do humb (VIDEO)