Zgjedhjet në Kosovë, Rama uron Vetëvendosjen: Përshëndes partitë, posaçërisht fituesen! Kapitulli i ri, me qeveri të qëndrueshme

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për zgjedhjet në Kosovë, duke përshëndetur të gjitha partitë sidomos fituesen që është Vetëvendosja me në krye Albin Kurtin. Rama uron që në këtë kapitull të ri për Kosovën, të ketë qeveri të qëndrueshme, dialog konstruktiv ndërpartiak, zhvillim ekonomik&social.

"Përshëndetje të gjitha forcave politike në Kosovë dhe posaçërisht fituesve të qartë të zgjedhjeve,LVV, me urimin që vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri për Kosovën,me qeveri të qëndrueshme, dialog konstruktiv ndërpartiak, zhvillim ekonomik&social", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Fitorja e Vetëvendosjes/ Rama: Shpresoj për qeveri të qëndrueshme! PD e LSI: Qeveria jonë do jetë krah me Kosovën! U hap një faqe e re


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha