Zgjedhjet në Serbi, Bushati: Identiteti shqiptar në Luginën e Preshevës ka më  rëndësi se numrat në parlament

Bushati tha se është mirë që faktori shqiptar të bashkohet kudo dhe kjo jo vetëm për të fituar numra në parlamentin por për të forcuar identitetin shqiptar kudo që ata janë dhe kjo ndodhi dhe në Luginën e Preshevës, ku u fituan 3 mandate.

"Për ajo që ndodhi në Preshevë çdo unifikim i faktorit shqiptar duhet të mbështetet dhe duhen kuptuar principet mbi të cilat mbështetet. Ne kemi punuar me një mënyrë të tillë edhe me partitë shqiptare ne Maqedoninë e Veriut, pra është më i rëndësishëm bashkimi i shqiptarëve se sa numrat në parlament. Të diskutosh për numrat është më pak e rëndësishme se sa platforma dhe identiteti shqiptar në Luginën e Preshevës", tha Bushati.


Lajmi kryesor:

Bushati në Report TV: S'ka 15 kushte për Shqipërinë! Të mbyllet marrëveshja për detin, zhvillon ekonominë detare në Shqipëri


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Qëlluan me 20 plumba, zbardhen emrat e 3 autorëve! 2 prej tyre vëllezër