Zgjedhjet në Serbi/ Cakaj për Luginën e Preshevës: Duhet të ketë vetëm një faktor politik

Zgjedhjet në Serbi/ Cakaj për Luginën e Preshevës: Duhet të ketë vetëm një faktor politik

Nëpërmjet një reagimi në 'facebook', Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka mbështetur edhe njëherë listën e Luginës së Bashkuar dhe ka bërë thirrje për pjesëmarrje të lartë në zgjedhje.

“PO, PO: ekzistojnë edhe mendime ndryshe edhe shumë parti politike, por duhet të ketë vetëm një faktor politik në Luginën e Preshevës!” - shprehet Cakaj në reagim.

Më tej, Cakaj thekson se lista e Luginës së Bashkuar gëzon mbështetjen e plotë të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, si pikëfillim i një ndërmarrje të përbashkët për Luginën.
 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Peza në qendrën e hipizmit për 2 ditë , Veliaj: 2022 viti më i paharruar, numri i turistëve për herë të parë ka kaluar banorëve të Tiranës

Peza në qendrën e hipizmit për 2 ditë , Veliaj: 2022 viti më i paharruar, numri i turistëve për herë të parë ka kaluar banorëve të Tiranës