Zgjedhjet vendore, ja kush është diplomati që do zëvendësojë Dritan Lelin për garën e Vlorës! Mësohet edhe kandidati i PS për Sarandën

Zgjedhjet vendore, ja kush është diplomati që do zëvendësojë Dritan Lelin për garën e Vlorës! Mësohet edhe kandidati i PS për Sarandën

Dritan Leli dhe Ermal Dredha

TIRANË- Diplomati Ermal Dredha do të jetë kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Vlorës sa i takon zgjedhjeve vendore 2023. Gazetari i Report Tv, Ermal Qori ka mësuar se Ermal Dredha do të zëvendësojë në garë kryebashkiakun aktual Dritan Lelin, të cilit socialistët nuk do t’i japin një shans të tretë për Vlorën.

Aktualisht, Dredha mban postin e ambasadorit të Shqipërisë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Dredha ka një karrierë të pasur në diplomaci. Ai ka shërbyer si Konsull i Përgjithshëm i Shqipërisë në Bari, Itali. Dredha do të kandidojë në vendlindjen e tij, ndërsa më herët postin e kryebashkiakut të Vlorës e ka mbajtur edhe i ati i tij, Neki Dredha, konkretisht në vitet 1998-2000.

Ndërkohë, kryesocialisti Edi Rama nuk do t’i japë një shans tjetër as kryebashkiakut aktual të Sarandës, Adrian Gurmës. Burime bëjnë me dije se për bashkinë e Sarandës, PS do të kandidojë Olti Çaçin.

Më datë 25 mars, socialistët do të bëjnë publike listën e kandidatëve në të gjitha bashkitë e vendit. Në fakt nuk pritet të ketë shumë surpriza nga kjo listë, pasi rreth 2/3 e kryetarëve aktual pritet të rikandidohen sërish për në garën elektorale të zgjedhjeve vendore.

Tirana do t’i besohet sërish kryebashkiakut Erion Veliaj, Elbasani kryebashkiakut Gledian Llatja, Durrësi do t’i besohet sërish Emirjana Sakos, Fieri Armando Subashit. Ndërkohë një emër shumë i përfolur për Shkodrën është Benet Beci. Ky i fundit nëse do të jetë kandidat do të ketë një sfidë të vështirë përpara për të thyer bastionin historik të së djathtës, ndërkohë që përballë do ketë Bardh Spahinë nga Rithemelimi.

SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Erion D: 11/03/2023 13:01

  Do rini mire apo tu sjellin eren e shpetimit.E ka mbaruar italishten me 10

  Përgjigju
 • Esbo: 11/03/2023 08:48

  Nje kandidature e goditur per Vloren Ermali eshte nje djale fisnik me prejardhje nga nje familje qytetare babai nje mjek i respektuar ne Vlore i vellai njek kirurg ne Tirane nder per Vloren qe ka kandidat te tille. Ermali nuk vjen nga hici ka jje karriere diplomatike eshte djale i ri dhe besoj do i jape tjeter dimension tjeter Bashkise Vlore .

  Përgjigju
 • Vloraku: 11/03/2023 07:49

  Kesaj i thone bem baba te te ngjaje, kryetar bashkie babai, kryetar I biri, hajdut pronash babai i denuar me vendim te gjykates se Larte, kusar do behet edhe djali. Kjo nuk me duket si zgjedhje e Rames por e atyre shushunjave qe i rrine ngjitur mbas zverkut, gjithsesi ta gezojme kryetarin e ri.

  Përgjigju
 • Gone: 11/03/2023 07:03

  Rrrobt kush shkon të votojë në Vlorë, Tiranë e gjithë Shqipërinë. Mos votoni o dele, kanë 30 vjet na pinë gjakun vampirat

  Përgjigju
 • Çone çami: 11/03/2023 06:59

  Mir qe na solle nke djal per te qen o Edi se ky mamuthi qr po iken na i nxiu

  Përgjigju
 • Miri: 10/03/2023 22:21

  Ky u rrit nen çanakun e Metes. Ka ngrene nga babai, rehat jeta. Do ja shikomi tymin

  Përgjigju
 • Anjeza: 10/03/2023 20:50

  Uuuaaaaa gjyna Vilma

  Përgjigju
 • Niku: 10/03/2023 20:40

  urojm mos te jet i koriptuar si ky qe esht tani.se ky sla me qindark pa futur ne xhep.

  Përgjigju
 • Skela: 10/03/2023 20:28

  Po me mire kete apo donit Vilmen me hajdutet e tjer na mbrapa qe u mprehen per cik locks!

  Përgjigju
 • Berisha: 10/03/2023 20:21

  Car po thoni aaa ccc,Ju mori ne qafe edi rama nje cope k...gjithe kte vlore aaa ccc.

  Përgjigju
 • Olsi: 10/03/2023 20:09

  Uuu. Dmth kandidatet na i cakton kryetari me liste. Serish. Ne thame se mos do kete ndonje meritokraci ne kete mes por ehe, prape ne kerkim te servileve.

  Përgjigju
 • Isa: 10/03/2023 20:03

  Respekte per kanditatin djale flori.Keta djem I duhen Vlores

  Përgjigju
  • Mergim: 11/03/2023 04:25

   Kete djalin nuk e njoh, por I jati, Neki Dredha ka qene nje maskara I ndyre. Si mjek Vlora I ka patur te mire, por si njeri Neki Dredha ka qene bastard. Ka qene vegel dhe zvarranik I Gaqo Neshos (ish sekretarit te pare te partise ne Vlore) I jati I felliqesires Agim Nesho dhe baxhanak me Hysni Kapon. Neki Dredha ka qene nje intrigant funderrine, qe se bashku me Gaqo Neshon, kete funderrine tragjike per Vloren, dhe disa plehra te ashtuquajtur komuniste, sulmonin njerezit e ndershem dhe punetore ne Vlore, me intriga, shpifje, sulme te uleta fushata flete-rrufeshe, transferime neper fshatra te larget etj. Ky djale mund te jete shume i mire, por KUJDES, Vlonjater nuk harrojne “BIOGRAFINE”. Une nuk e kam votuar kurre PD, por me kete zgjedhje te PS, kur me del surrati i Neki Dredhes dhe krimet e tij ne Bashkepunim me Gaqo Neshon e disa te tjere, ndoshta do te mendoja edhe abstenimin. PS NE VLORE DUHET TE KETE KUJDES NGA ABSTENIMI.

  • Bole ti: 10/03/2023 22:30

   Mut i ati, muti I biri, mut ai qe beri te ate Nekiu ka qen hajduti me ordiner qe ka pasur vlora, Ermali eshte cun I mire po Jo per nivel kryetar bashkie, se e kemi pasur ne shkolle Run

 • e mori ermali me tapi: 10/03/2023 18:29

  Nje rrote .... ky se e kam patur ne lagje ne vlore.Djali ish kryebashkiakut te vlores 1998-2000 i ati gjithashtu pediater dhe shume vite drejtorit te spitalit te vlores .E la bashkine i ati e mori me tapi i biri, ca behet keshtu.Pastaj nga doli ky nje cop rrote diplomat shqiptar ne Emirate .Pupupu ca behet per zotin.Ka dhe nje problem,ky eshte lindur ne vlore por ne 1997 ka ikur ne Tirane nuk ka me vendbanim ne vlore.Ai sja ka me haberin vlores fare.

  Përgjigju
  • Gripi: 10/03/2023 19:28

   Ik ore llafazan loz domino me pleqte e lagjes. Dr. Neki Dredha eshte nder dhe respekt per qyetin e Vlores. Po ashtu dhe djemte, njeri Mjek dhe tjetri Diplomat. Njerez qytetare te paperlyer ne pazare. Apo do akoma Lelin qe e morren nga rruga dhe e vendosen ne Vlore kot. Cfare beri Leli pervecse merrej me gjera personale ordinere dhe u be zar i Mezan Malajt. Keta djem kane dinjitet dhe kurajo qytetare. Respekt dhe suksese per Ermalin, djalin e Vlores.

 • Barjam Hajro: 10/03/2023 18:15

  Kandidatur e goditur.Vet nuk ja kam dhen ndonjeher voten te majtes po kete her e meriton

  Përgjigju
  • Te q...: 10/03/2023 19:18

   Ik o supaxhi ca flet

 • Qero: 10/03/2023 18:13

  Fate ku je Fateeee. Mos ik Fate ne vjen, mos na ler ne dore te fatit

  Përgjigju
 • Askushi: 10/03/2023 17:05

  I telekomanduar djal i babit Pa asnje lloj kontributi per qytetin Rama vazhdon lojen me kandidat qe ti perdor si te doje

  Përgjigju
  • GJITHEKUSHI: 10/03/2023 19:32

   Nuk jane djem qe telekomandohen keta por jane djem me dinjitet dhe me seder. Nuk jane as fshatare terbaci qe vetem vodhi dhe aa mumje si ky qe eshte sot. Ky eshtw djale Vlorw dhe djemte e Vlores nuk e shesin dinjitetin.

 • Ruben: 10/03/2023 17:05

  Djale me qytetari dhe familje me emer! Kandidature e goditur!

  Përgjigju
 • Spiro: 10/03/2023 17:03

  Per vloren ka lezet nje dipllomat ,jo mortje si ky qe do iki te thyej qafen..

  Përgjigju
 • Komshiu Vlore Xh: 10/03/2023 16:03

  Djal king familja Nobel ne Vlore ku eshte rritur.Zgjedhja me e bukur e Rames

  Përgjigju
  • Lora: 11/03/2023 19:04

   Mergim jep nje fakt qe nekiu ka mare ne qafe njerez .mergim kujdes mos u be si babalja.nekiu ka qene dhe eshte njeri human.

  • Riti: 10/03/2023 23:33

   Bole ti cfare te ka vjedh nekiu ty .boll o legen i sales. O surat mullaqe.

  • Fatosi: 10/03/2023 19:21

   Djale shume i mire dhe ishkolluar.suksese ermal.

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Shkaku i zjarreve, mbyllet një pikëkalim mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë

Shkaku i zjarreve, mbyllet një pikëkalim mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë