Zhdukja e avionit në Indonezi, disa peshkatarë gjejnë sende që dyshohet se u takojnë pasagjerëve


Surachman, një zyrtar i qeverisë lokale, shprehet për televizionin indonezian Kompas Tv se disa peshkatarë kanë gjetur disa sende dhe rroba që besohet të jenë të pasagjerëve që udhëtonin me avionin nisur nga Xhakarta.

Peshkatarët në ujërat e Ishujve të “Kepulauan Seribu” gjetën një numër sendesh. Kreu i Shefit të Qeverisë së Nën-Distriktit Seribu Suratman Selatan deklaroi se këto sende janë duke u mbledhur.

Sipas mediave të huaja, peshkatarët kanë gjetur kabllo që dyshohet se i përkasin avionit si dhe disa copa veshjesh të ndryshme.


Lajmi kryesor:

Indonezi/ Zhduket avioni me 50 pasagjerë pas ngritjes! Humbi 3000m lartësi në më pak se një minutë


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Zjarr pranë një banesë afër paraburgimit në Vlorë, përfshihet nga flakët edhe një makinë