Zhdukja e biznesmenit italian, 45 vjeçari ka pasur probleme me bizneset! Gruaja me dyshime: S’e di nëse ka pasur konflikte me dikë  

Davide Pecorelli me te shoqen

 

Familjarët e biznesmenit italian Davide Pecorelli-n 45 vjeç, i cili vijon të jetë i zhdukur prej më shumë se 10 ditësh në vendin tonë, janë të shqetësuar për ngjarjen.

ReportTv mëson se në pyetje është marrë është bashkëshortja shqiptare e cila aktualisht jeton në Perugia të italisë, shtetësja J.D. Ajo ka thënë për hetuesit se për herë të fundit ka folur më 6 janar dhe bashkëshorti i saj ndodhej në Shqipëri për arsye biznesi dhe s‘kishte asnjë konflikt.

Biznesmeni, sipas medieve të huaja kishte probleme si me hotelin me dy yje në Lama ashtu edhe me qendrat e bukurisë dhe dyqanet e parukerisë të themeluara midis San Giustino, Sansepolcro, Città di Castello dhe Corciano.

Me pak fjalë, një situatë e ndërlikuar për të zgjidhur, por ai gjithmonë e kishte zakon të shikonte përpara dhe të provonte aventura të reja sipërmarrëse.

Mister mbetet edhe detaji i makinës me qira që është djegur në Pukë: Pse Davidi përfundoi atje? Ku po shkonte ai? A e ka detyruar dikush, ndoshta për hakmarrje apo për arsye private?


Lajmi kryesor:

Italiani gati 2 javë i zhdukur, në makinën e djegur në Pukë u gjet skeleti pa shenja dhune! Hetuesit shqiptarë: Zjarri aksidental! Zbardhen lëvizjet në Pukë


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?×

Lajmi i fundit

John

Rama drekon me familjen Lipa në Vlorë, babai i këngëtares: Mendoj se kam bërë një mik