Zhvillohet ceremonia, Hoti i dorëzon Kurtit detyrën e kryeministrit

Kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti dhe ish-kryeministri Avdullah Hoti

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka dorëzuar detyrën kryeministrit të ri të vendit, Albin Kurti.

Ceremonia e pranim-dorëzimit është bërë në Kuvendin e Kosovës.

 


Lajmi kryesor:

Hoti i dorëzon detyrën! Mblidhet Qeveria ‘Kurti 2’, Kryeministri: Pres planin për menaxhimin e pandemisë dhe të ringjalljes ekonomike


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Kërcënimi i Mziut në fushatë, Çollaku: Na surprizoi të gjithëve, ishte e panevojshme! PD nuk është humbëse, vjedhja e votës do shkojë në Strasburg me databazë të paprecedentë