Zjarr në Korçë, flakët shkrumbojnë dy plevicat me bazë ushqimore dhe stallën e bagëtive! Në Sarandë digjet një magazinë, asnjë të lënduar

Rreth orës 13:10 një zjarr ka përfshirë dy plevica me bazë ushqimore të bagëtive dhe një stallë bagëtish në Truan të Korçës. Si pasojë e flakëve janë shkaktuar dëme të shumta materiale, por fatëmirësisht nuk ka pasur dëme në njërëz.Edhe në Sarandë një magazinë me pajisje industriale është përfshirë nga flakët por fatmirësisht s'ka të lënduar. 

Objektet e përfshira nga flakët ndodhen pranë disa magazinave të tjera, por falë ndërhyrjes në kohë të zjarrëfikses, u bë dhe vënia në kontroll e flakëve. Dyshohet se zjarri është shkaktuar aksidentalisht. Policia dhe zjarrëfiksja ndodhen në vendngjarje për shuarjen e plotë flakëve.

Një tjetër rast zjarri është shfaqur edhe në Sarandë ku një magazinë me materiale ndërtimi u përfshi nga flakët. Por fatmirësisht nuk pati persona të lënduar.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:34
 Zjarr në një magazinë me materiale industriale në Metoq të Sarandës (VIDEO)

 

Një magazinë me materiale industriale në Metoq të Sarandës është përfshirë nga flakët mesditën e sotme.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar.  

B.V/G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Reforma ekonomike, protesta të dhunshme në Argjentinë! Policia gaz lotsjellës, dhjetëra të plagosur

Reforma ekonomike, protesta të dhunshme në Argjentinë! Policia gaz lotsjellës, dhjetëra të plagosur