Zjarr në fshatin Vasjar të Memaliajt, era favorizon flakët, rrezikohen banesat afër

Një zjarr ka rënë në fshatin Vasjar në Memaliaj duke rrezikuar banesat që ndodhen pranë. Era ka favorizuar përhapjen e tij dhe e gjithë zona është mbuluar nga tymi i zi.  Në vend ndodhet forcat zjarrfikëse të cilat po mundohen të lokalizojnë flakët. 


Lajmi kryesor:

Rikthehen zjarret në vjeshtë! Shkrumbohen 2 km hekurudhë në Bubq, flakët në Memaliaj u afrohen banesave, vijon të digjet zona e mbrojtur në Poros të Vlorës


  • Sondazhi i ditës:

    Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Brizida Gjikondi: Pse kanë frikë t'i japin vendit një president jashtë radhëve të tyre?!