Zjarr i madh ‘shpërthen’ në Tale të Lezhës, rrezikohen shtëpitë! Banorë dhe zjarrfikës në 'luftë' me flakët

Një zjarr i përmasave të mëdha ka “përfshirë” shkurre dhe ferra në zonën e Tales në Lezhë.

Favorizuar edhe nga era e fortë flakët janë bërë të rrezikshme dhe i janë afruar banesave, duke venë në alarm banorët.

Zjarrfikës dhe njerëz të zonës po bashkëpunojnë për të vënë nën kontroll flakët të cilat po përhapen me shpejtësi.

Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv flakët janë mjaft “agresive”.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Të shtrirë bashkë në suitë, Lorenci puth Jorin: Të dhashë puthjen e natës së mirë moj shpirt

Të shtrirë bashkë në suitë, Lorenci puth Jorin: Të dhashë puthjen e natës së mirë moj shpirt