Zjarri tek urgjenca e QSUT, prokuroria e Tiranës regjistron procedim penal për 'Shkatërrimi i pronës me zjarr'

Zjarri tek urgjenca e QSUT, prokuroria e Tiranës regjistron procedim penal për 'Shkatërrimi i pronës me zjarr'

Urgjenca ne QSUT

Prokuroria e Tiranës regjistroi procedim penal për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr” për zjarrin në Urgjencën e Qendrën Spitalore ‘Nënë Tereza’.

Ky procedim penal, është regjistruar pa persona në hetim, për të hetuar mbi zjarrin e rënë në katin e parë të Urgjencë së Qendrës Spitalore ‘Nënë Tereza’ në orët e para të mëngjesit të 11 shkurtit 2024, informoi sot prokuroria e Tiranës

Nga ana e prokurorisë është urdhëruar administrimi i të gjitha provave për të dokumentuar shkakun dhe vlerën e dëmit të shkaktuar, si dhe personat përgjegjës për shkaktimin e dëmit.

Me administrimin e akteve proceduriale dhe akteve të ekspertimit do të konkludohet mbi shkakun e rënies së zjarrit dhe vatrës fillestare.

Ndërkohë nga akt-ekspertiza e cila u zbardh dy ditë më parë nga Report Tv e shqiptarja.com mësohet se shkak i zjarrit që ra në katin -1 të Urgjencës së Qendrës Spitalore “Nënë Tereza” u bë një keqfunksionim i baterive. Akt ekspertiza nxjerr e konsideron zjarrin aksidental.

Zjarri detyroi autoritetet të transportojnë në spitale të tjera p acientët dhe evakuojnë personalin shëndetësor, u bë një keqfunksionim i baterive. 

S.G/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Noc Rroku: 02/03/2024 17:37

    për çfar vete psa një muaji ?????

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kush e urdhëroi sulmin ndaj Izraelit?

Kush e urdhëroi sulmin ndaj Izraelit?