Zonat për votimin dhe numërimin elektronik, edhe LSI si PD, propozon Korçën dhe Fierin

1607941767_LSI.jpg

PD dhe LSI propozojnë Korçën dhe Fierin si dy zonat ku të bëhet projekti pilo për votimin dhe numërimin elektronik. Pasi Partia Demokratike dorëzoi pak më parë shkresën në KQZ mësohet se edhe LSI ka të njëjtat propozime, të cilat janë depozituar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Kujtojmë se PS ka propozuar disa zona të Tiranës dhe Korçën, ndërsa Bindja Demokratike ka propozuar  vetëm Tiranën.

Propozimet e LSI drejtuar KQZ-së


Lajmi kryesor:

Votim dhe numërim elektronik më 25 prill/PD, LSI dhe PS bashkohen që projekti pilot të nisë në Korçë, ndahen mes Tiranës e Fierit! Vendimi i takon KQZ


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?×

Lajmi i fundit

John

Incidenti në ceremoninë e faljes, Komuniteti Mysliman: Person në kushte të rënduara, jo besimtar me mendje të shëndoshë