Zvicër, shqiptari: E vrava homoseksualin se më keqtrajtonte 

Në Gjykatën Penale për krime në Gjenevë, është duke u mbajtur një proces gjyqësor kundër një të akuzuari me origjinë nga Kosova, i cili ka vrarë me kaçavidë një zviceran homoseksual 30 vjeçar, në pranverën e vitit 2013. Prokuroria ka kërkuar 18 vjet burg për shqiptarin, ndërsa mediat zviceriane shkruajnë se edhe ai vetë është homoseksual. Ndërkohë, shqiptari ka mohuar të jetë “gay”. “Isha i kërcënuar me vdekje, më keqtrajtonte, më rrihte, më fyente, madje ai më detyronte t’i bëja disa punë kundër vullnetit dhe dëshirës sime. Ai më kërcënonte dhe nga frika isha i detyruar”, ka thënë shqiptari

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'