Zvicra shpall listën paraprake të futbollistëve të grumbulluar për Euro 2024, nuk mungojnë lojtarët me origjinë shqiptare

Zvicra shpall listën paraprake të futbollistëve të grumbulluar për Euro 2024, nuk mungojnë lojtarët me origjinë shqiptare

Kombëtarja zvicerane

Kombëtarja e Zvicrës ka bërë publike listën paraprake të lojtarëve të grumbulluar për Kampionatin Europian 2024. Në listën paraprake të tekniku Murat Yakin nuk kishte si të mungonin lojtarët shqiptar, të cilët kësaj here janë 6 futbollistë.

Përveç të zakonshmëve Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, pritet t’i bashkohen grumbullimit paraprak Albian Hajdari, Uran Bislimi, Ardon Jashari dhe Andi Zeqiri.

Në njoftimin e federatës zvicerane bëhet me dije se lista zyrtare do të vendoset në datën 7 qershor. Lista paraprake e teknikut Murat Yakin përmban 38 futbollistë, ndërsa më 7 qershor ai do të bëjë zyrtare listën me 26 lojtarë për Europianin gjerman.

Zvicra ndodhet në një grup në Euro 2024 me Hungarinë, me të cilën do të përballet me 15 qershor, Skocinë me të cilën do të luajë më 19 qershor dhe me të zotët e shtëpisë, Gjermaninë me të cilët do të ndeshet më 23 qershor.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Shpresë për Kombëtaren, konfirmon de la Fuente: Me Shqipërinë do bëjnë rotacion

Shpresë për Kombëtaren, konfirmon de la Fuente: Me Shqipërinë do bëjnë rotacion