Zv.kryeministri-opozitës: Nëse doni të godisni një fenomen, shihni çfarë ndodh që të mos flitet përmbys

 

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka folur për Autoritetin e Konkurrencës duke thënë se ka rekorde pozitive për gjatë vitit të kaluar. Në Kuvend, tha se duhen parë të gjitha të ardhurat, ndërsa shtesa do të shkojë për investime publike dhe paketa sociale. Duke iu referuar opozitës shtoi se kushdo që do të flasë për këto çështje, duhet të marrë informacione nëse do të godasë një fenomen të drejtë ose të gabuar.

"Nuk them që Autoriteti është perfekt, por rekordet janë pozitive. Nëse profesionalisht doni të mbroni ose godisni një fenomen të drejtë ose të gabuar, shihni çfarë ndodh në doganë. Cilat kompani importojnë? Sa janë marzhet e fitimit etj, në mënyrë që kur flitet këtu, të mos flitet përmbys, por drejtpërdrejt dhe të vihet një tullë në atë që mund të përmirësohet. Qeveria do vazhdojë të bëjë investime strategjike, do vazhdojë ta aplikojë ligjin për investime strategjike që është i hapur për këdo. Po të shohësh të ardhurat nga tatimet dhe doganat janë në rritje, gjë që ju duhet ta gëzoni. Gjithë shtesa e të ardhura shkon për investime publike dhe për paketa të mundshme sociale", tha Ahmetaj.


Lajmi kryesor:

Debate për 'Konkurrencën'/ Ibrahimaj: PPP nuk janë turp! Ahmetaj-Tabakut: E ke bërë zakon që përmend emrin tim, të kam paralajmëruar! Përgjigjet deputetja e PD: Nuk kam frikë nga kërcënimet


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja bën me nerva Spanjën, trajneri i iberikëve: Kujdes nga Shqipëria, janë të rrezikshëm

Kombëtarja bën me nerva Spanjën, trajneri i iberikëve: Kujdes nga Shqipëria, janë të rrezikshëm